MMA-braget nærmer sig
Camilla Ottesen byder velkommen lørdag i K.B. Hallen

På lørdag går det løs i K.B. Hallen, når Airtox Dominance 3.0 for alvor sætter skandinavisk MMA på verdenskortet.
Gratis streaming
Det er tidligere OL-medaljevinder og UFC-kæmper Mark O. Madsen, der står bag det eksplosive event, som for længst er udsolgt – og som denne gang også kan streames gratis og eksklusivt via Pluto TV i hele Norden.

Stærkeste kort
- Vi vil skabe Champions League inden for europæisk MMA. Det her bliver vores stærkeste kort til dato, siger Mark O. Madsen.
Niveauet er skruet op
Ambitionen er klar: Las Vegas skal møde København. Og med både topkæmpere, UFC-vibes, et lysshow i verdensklasse og en specialbygget bur til over en halv million kroner, er niveauet skruet markant op.
På plakaten
Blandt navnene på kampkortet er Janus Olsen, Marcel Terteryan, Mack Promanee og Jon Stadil, der alle skal op imod modstandere fra Sverige og Norge.
Også reality-stjernen Jiffa fra Love Island Sweden er på plakaten – han skal møde danske Kasper Hansen i et brag af en sværvægtskamp.

