Dennis Knudsen kaster sig over en biografi
Kendisfrisøren vil fremlægge sin version af hændelserne i sit liv
Dennis Knudsen har oplevet betydelige økonomiske tab efter en hændelse ved Molslinjen i Aarhus, hvor han mistede sit kørekort og en stor samarbejdspartner.
Det skriver SE og HØR.
Undskyldte mange gange
- De forstår ikke følelserne bag, og hvorfor jeg får en nedsmeltning og hvorfor jeg reagerer, som jeg gør. Jeg har sagt undskyld tusinde gange, og det kan jeg blive ved med. Det er jo ikke ønsketænkning, at jeg reagerede som jeg gjorde, men der var en årsag til, at filmen knækkede for mig, lyder det fra Dennis til mediet.
Beslaglæggelse af Audi
Episoden kostede ham flere millioner kroner i tabte fortjenester og førte til statens beslaglæggelse af en stor Audi-bil.
Deler sin version
Nu arbejder Dennis på en bog, hvor han vil dele sin version af hændelsen og meget mere.

Kapitler om alenefar
Bogen skal også indeholde kapitler om Dennis' liv som alenefar til tre børn og hans erfaringer med at gennemføre fem ironman-konkurrencer.
Forklarer følelserne
Dennis Knudsen ønsker at præge sin egen historie og forklare de følelser, der førte til hans reaktioner under hændelsen og i det hele taget give et mere nuanceret billede af begivenhederne i hans liv.